Fun Games Παιχνίδια
<

Το πανόραμα της Ευρώπης


1ος Όμιλος
Καζακστάν - Πολωνία 0-1 (52' Σμόλαρεκ)
Αρμενία - Φινλανδία 0-0
Σερβία - Βέλγιο 1-0 (55' Ζίγκιτς)
Πορτογαλία - Αζερμπαϊτζάν 3-0 (25', 63' Κ. Ρονάλντο, 31' Καρβάλιο)


Η βαθμολογία του πρώτου ομίλου

Ομάδα

Βαθμοί

Αγώνες

Τέρματα

1. Σερβία

7

3

3-1

2. Φινλανδία

5

3

4-2

3. Πορτογαλία

4

2

4-1

4. Βέλγιο

4

3

1-1

5. Πολωνία

4

3

3-4

6. Καζακστάν

2

3

1-2

7. Αρμενία

1

2

0-1

8. Αζερμπαϊτζάν

1

3

1-5

 

2ος Όμιλος
Νησιά Φαρόε - Λιθουανία 0-1 (90' Σκέρλα)
Σκωτία - Γαλλία 1-0 (67' Κάλντγουελ)
Ιταλία - Ουκρανία 2-0 (70' πέναλτι Όντο, 79' Τόνι)

Η βαθμολογία του δευτέρου ομίλου

Ομάδα

Βαθμοί

Αγώνες

Τέρματα

1. Σκωτία

9

3

9-1

2. Γαλλία

6

3

6-2

3. Ιταλία

4

3

4-4

4. Λιθουανία

4

3

3-3

5. Γεωργία

3

3

8-6

6. Ουκρανία

3

2

3-4

7. Νησιά Φαρόε

0

3

0-13



3ος Όμιλος
Μολδαβία - Βοσνία 2-2 (13' 32' πέναλτι Ρογκάτσιοφ - 62' Μισίμοβιτς, 66' Γκρλιτς)
Ουγγαρία - Τουρκία 0-1 (41' Τουντσάι)
Ελλάδα - Νορβηγία 1-0 (32' Κατσουράνης)


Η βαθμολογία του τρίτου ομίλου

Ομάδα

Βαθμοί

Αγώνες

Τέρματα

1. Τουρκία

6

2

3-0

2. ΕΛΛΑΔΑ

6

2

2-0

3. Νορβηγία

6

3

6-2

4. Βοσνία

4

3

8-7

5. Ουγγαρία

3

3

4-6

6. Μολδαβία

1

3

2-5

7. Μάλτα

0

2

2-7

 

4ος Όμιλος
Ουαλία - Σλοβακία 1-5 (37' Μπέιλ - 14' Σβέντο, 32', 38' Μίνταλ, 51' Κάρχαν, 59' Βίτεκ)
Τσεχία - Σαν Μαρίνο 7-0 (15' Κούλιτς, 22' Πόλακ, 28', 68' Μπάρος, 43', 52' Κόλερ, 49' Γιάρολιμ)
Κύπρος - Ιρλανδία 5-2 (10' 50' πέναλτι Κωνσταντίνου, 16' Γαρπόζης, 60', 75' Χαραλαμπίδης - 8' Άιρλαντ, 44' Ντιούν)


Η βαθμολογία του τετάρτου ομίλου

Ομάδα

Βαθμοί

Αγώνες

Τέρματα

1. Τσεχία

9

3

12-1

2. Γερμανία

6

2

14-0

3. Σλοβακία

6

3

11-5

4. Κύπρος

3

2

6-8

5. Ιρλανδία

0

2

2-6

6. Ουαλία

0

2

2-7

7. Σαν Μαρίνο

0

2

0-20



5ος Όμιλος
Ρωσία - Ισραήλ 1-1 (5' Αρσάβιν - 84' Σουσάν)
Αγγλία - Σκόπια 0-0
Κροατία - Ανδόρα 7-0 (12', 37', 48', 50' Πέτριτς, 58' Κλάσνιτς, 62' Μπαλαμπάν, 83' Μόντριτς)


Η βαθμολογία του πέμπτου ομίλου

Ομάδα

Βαθμοί

Αγώνες

Τέρματα

1. Αγγλία

7

3

6-0

2. Ισραήλ

7

3

6-2

3. Κροατία

4

2

7-0

4. Σκόπια

4

3

1-1

5. Ρωσία

2

2

1-1

6. Εσθονία

0

2

0-2

7. Ανδόρα

0

3

1-16



6ος Όμιλος
Δανία - Βόρειος Ιρλανδία 0-0
Λετονία - Ισλανδία 4-0 (17' Κάρλσονς, 18', 28' Βερπακόφσκις, 52' Βισνάκοφς)
Σουηδία - Ισπανία 2-0 (10' Ελμάντερ, 82' Άλμπακ)


Η βαθμολογία του έκτου ομίλου

Ομάδα

Βαθμοί

Αγώνες

Τέρματα

1. Σουηδία

9

3

6-1

2. Δανία

4

2

2-0

3. Βόρειος Ιρλανδία

4

3

3-5

4. Λετονία

3

2

4-1

5. Ισπανία

3

3

6-5

6. Ισλανδία

3

3

3-6

7. Λιχτενστάιν

0

2

1-7



7ος Όμιλος
Ρουμανία - Λευκορωσία 3-1 (7' Μούτου, 10' Μαρικά, 76' Γκοϊάν - 20' Κορνιλένκο)
Βουλγαρία - Ολλανδία 1-1 (12' Μ. Πετρόφ - 62' φαν Πέρσι)
Σλοβενία - Λουξεμβούργο 2-0 (30' Νοβάκοβιτς, 45' Κόρεν)


Η βαθμολογία του εβδόμου ομίλου

Ομάδα

Βαθμοί

Αγώνες

Τέρματα

1. Ρουμανία

7

3

7-3

2. Ολλανδία

7

3

5-1

3. Βουλγαρία

5

3

6-3

4. Σλοβενία

3

2

2-3

5. Αλβανία

1

2

2-4

6. Λευκορωσία

1

3

3-8

7. Λουξεμβούργο

0

2

0-3

Αντρέας Αθανασούλης